"Türkiyenin Ulusal ve Discount Market Tedarik Lideri"

İsmail KUMARTAŞLI’ nın 1970 yılında kurmuş olduğu, yumurta ve tavukçuluk sektöründe profesyonel örgütlenme ve kurumsallaşmaya önem vererek, marka ve teknoloji gücünü arttıran KUMARTAŞLI GIDA, doğru hedefler ve stratejilerle işlerini büyütmüş ve teknolojik gelişmeleri takip ederek modern bir işletmenin temellerini atmıştır. Bugün KUMARTAŞLI GIDA olarak yıllık Yıllık 1 Milyar Adet (1.000.000.000 Adet) adet yumurta üretimi gerçekleştirmektedir. Son yaptığı yatırım ve yeniliklerle sektöründe ilkleri gerçekleştiren KUMARTAŞLI GIDA, sektörünün en hızlı büyüyen firmalarındandır.

KUMARTAŞLI GIDA, yaptığı AR-GE çalışmalarının neticesinde 2002 yılından itibaren teknolojiye ağırlık vermiştir. 2006 yılında son sisteme çevrilmiş kümeslerine yenilerini de ekleyerek 2008 yılında günlük 350.000 adet olan yumurta üretim kapasitesini, 2010 yılında günlük 1.000.000 adete çıkartmış, yaptığı son yatırımlarla şuan ise günlük 3.000.000 adete çıkarmıştır. Toplam 1.250.000 adet olan tavuk kapasitemizi, 2014 yılında 2.000.000 adet, 2019 yılında ise 3.000.000 adet tavuğa çıkartmış, yeni yatırımlarımızın tamamlanmasıyla birlikte yakın bir gelecekte 4.500.000 adet tavuğun üzerine çıkartmayı hedeflemekteyiz. Tüm yumurtalarını otomatik toplama sistemi ile yumurta işleme ünitelerine aktarmakta ve yine otomatik makinelerle zar çatlaklarının ve kirli yumurtaların ayrımı büyük titizlikle yapılmaktadır.

KUMARTAŞLI GIDA’ nın tüketicilerinin beğenisine sunduğu ürün gamında; özellikle kalp ve damar sağlığına yardımcı Omega 3 içeren yumurta, sinir hücreleri ile çocukların beyin ve göz fonksiyonlarının gelişmesinde önemli yeri olan DHA içeren yumurta, yaşlanmayı geciktirerek hücre yenilenmesine yardımcı olan Selenyum içeren yumurta ve tamamen organik besinlerle beslenen tavuklardan elde edilen Organik yumurta olmak üzere 4 ana ürün bulunmaktadır. Ayrıca çift sarılı, saf kahverengi ve büyük boy yumurta sevenler için ise XL / Jumbo boy yumurta seçenekleriyle de ürün gamını zenginleştirmektedir.

Üretim aşamalarında son teknolojiyi kullanan KUMARTAŞLI, yeni yaptığı tam otomasyonlu yem fabrikası ile günde 400 ton yem üretim kapasitesine ulaşmıştır. Özenle seçilmiş hammaddelerini 30.000 ton kapasiteli silolarında muhafaza etmektedir. 2009 yılının 11. ayında başlatılan ihracat girişimiyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olmuştur. 2013 yılı verilerine göre 15.000.000 USD ihracat gerçekleştirerek, tek başına Afyonkarahisar’ın en çok yumurta ihracatı yapan firması olarak bir rekora imza atmıştır. Bugün KUMARTAŞLI YUMURTALARI Türkiye’nin en büyük Ulusal ve Discount market zincirlerinin pek çok satış noktasında satışa sunulmaktadır. Ayrıca Katar, Bahreyn, Dubai, Umman , Arabistan, Irak, İran, Suriye ve Afrika ülkeleri gibi çeşitli ülkelere de ihraç edilmektedir. Her gün biraz daha büyüyen lojistik filosuyla Türkiye ve Dünya’nın pek çok yerine ulaşmaktadır.

Son teknoloji tesisleriyle Türkiye’ nin en büyük yumurta üreticilerinden olan KUMARTAŞLI GIDA sizlere en kaliteli ve taze yumurtaları temin edebilecek güç ve kapasitedir. Teknolojiye ve insana devamlı yatırım yaparak kalite anlayışından vazgeçmeyen KUMARTAŞLI GIDA istikrarlı büyüme trendinde, pazar payını büyüterek yoluna devam etmektedir.

KUMARTAŞLI yumurta tüketicilerine doğallık, sağlık ve kaliteyi garanti etmektedir. Bir yumurtanın üzerinde KUMARTAŞLI yazıyorsa, benzersiz kalitesinin her aşaması denetlenmiş ve sofranıza sağlıklı bir şekilde ulaştırılmış demektir. Kısacası KUMARTAŞLI demek kalite ve güven demektir.

Felsefemiz

Misyon

Kumartaşlı Grup, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış modern tesislerinde, çevreye duyarlı bir anlayışıyla üretim yaparak sağlıklı ve lezzetli yumurtaların tüm sofralara ulaşmasını misyon edinmiştir. Bu bağlamda insana ve teknolojiye değer vererek yatırım yapan bir firma olarak, çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişerek ve geliştirerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyon

Yumurta ürünleri kategorisinde güvenilir, sürekli gelişen ve üretimden son tüketici aşamasına kadar işinin tüm evrelerinde kalite odaklı anlayışla çalışarak sürdürülebilir ürünler ortaya koyan, global çapta %100 yerli sermaye ile sektörde fark yaratacak atılımlarla birlikte ülkesine değer katan akla ilk gelen yumurta markası olmak.

Kalite Belgelerimiz

İsmailKumartaşlı

Onursal Başkan

İsmail Kumartaşlı, 1943 yılında Yemenci Hacı Mehmet Ali Kumartaşlı’nın oğlu olarak Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. ilkokul eğitimini Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda, Orta Okul ve Lise öğrenimini Afyonkarahisar Sanat Okulu Torna Tesviye bölümünde gerçekleştirdi.

Çalışma hayatına babası Hacı Mehmet Kumartaşlı’ ya ait ayakkabı atölyesinde başlayan İsmail Kumartaşlı, askerlik vazifesini 1964 yılında Erzincan’da tamamladı. İsmail Kumartaşlı, profesyonel ticari hayata 1966- 1968 yılları arasında nakliyecilik sektörü ile giriş yaptı.

Ticari yaşam sürecindeki gelişimini hayvancılık ile sürdürmeye karar veren İsmail Kumartaşlı, 1970 yılında 300 adet yumurta tavuğu ile tavukçuluk sektörüne adım attı. 1972 yılında 2.500 adet yumurta tavuğunu kümesiyle birlikte satın alarak, küme... Devamını Oku

MehmetKumartaşlı

Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet KUMARTAŞLI 1972 Afyonkarahisar da dünyaya geldi. Eğitimini tamamladıktan sonra, 1993 yılında İzmir de askerlik vazifesini tamamladı. 1996 yılında babası İsmail KUMARTAŞLI’dan işleri devir alarak ticaret hayatına atılan Mehmet KUMARTAŞLI 1996 yılında 40.000 adet tavukla sektörde yerini almıştır. İş hayatındaki cesareti, sektördeki öngörüsü ve krizleri iyi yönetmesiyle “Kumartaşlı” markası ile üretimlerine devam eden işletme bugün itibarı ile 2.700.000 adetlik tavuk kapasitesi ile bölgenin önemli yumurta üretim şirketlerinden birisi haline gelmiştir.

Mehmet KUMARTAŞLI, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi ayrıca çeşitli dönemlerde ve çeşitli yerlerde görev almıştır. Ticaret Odası Meslek Komitesi başkanlığı ve Afyon Spor Başkan Yardımcılığında görev almıştır Sektörün önemli isimleri arasında yer alan Mehmet KUMARTAŞLI, evli ve dört çocuk babasıdır.

İş Ortaklarımız